מה כדאי לדעת לגבי בשמים לאישה?

התאמת בושם לאישה היא תורה שעבור חלקנו עשויה להיות סבוכה למדי; עם זאת, אין מדובר בתורה מסיני כפי שרבים מאיתנו עשויים לחשוב (בטעות). בימינו, ניתן למצוא בשוק סוגים שונים של בשמים לנשים, וכל העת נוספים סוגים חדשים (ובאותו זמן גם מופסק ייצורם של בשמים נושנים שאבד עליהם הכלח – בשמים בסגנון שסבתא והדודה של סבתא היו משתמשות בהם). כדאי להבין שישנו יתרון ברור בריבוי בשמים לאישה: כל אישה יכולה למצוא ניחוח שמתאים לה, בטון המתאים לה – בהתאם לאירוע אליו היא מתעתדת להגיע, ואולי אפילו בהתאם ליום בשבוע. בקבוקון בושם יוכל לשמש אותה במשך מספר חודשים, עד שנה – בהתאם לתדירות השימוש.

מה עוד כדאי לדעת לגבי בשמים לאישה?

כפי שנכתב בתחילת המאמר, לא קל להתאים בושם לאישה, אבל גם לא קשה מדי אם מכירים את הפרמטרים החשובים לביצוע התאמה כזו: גיל, סוג עור, עונת השנה והמטרה. הגיל משחק גם הוא מרכיב חשוב בהתאמת הבושם. כולנו זוכרים את "בושם הדודה" הנידף ממנה בכל פעם שהדודה והדוד מגיעים לביקור בשבת, לסדר פסח או בזמן אחר כלשהו; זהו ריח הדודה שנחרת במוחנו לנצח נצחים – ובדרך כלל לא מדובר בבושם שאנו היינו מוכנות להשתמש בו בעצמנו, כי הוא פשוט לא בשבילנו כי הוא מרגיש כבד ולא נעים. מדובר בפער גילאים ברור ומובן. לנשים מבוגרות אכן מתאימים יותר בשמים מרוכזים (כבדים) עם דגש מיוחד על ניחוח פירות. עבור אלו הצעירות יותר, רצוי לבחור בבישום קל, זאת כיוון שעל עור צעיר יותר, הריח מורגש יותר. על כן, ניחוחות קלילים יתאימו לצעירות יותר. יש אומרות שספריי ואפילו קרם גוף עם ריח של בושם יכולים להתאים.

התאמת בושם לאישה בהתאם לעונת השנה

מומחי בשמים יודעים כי עונת השנה משחקת תפקיד בעל חשיבות בבחירת סוגי בושם לאישה. בעונת הקיץ ועונות המעבר, למשל, כדאי לבחור בבושם בעל ניחוח קליל ונקי, בעוד שבעונת החורף, כדאי לבחור בבושם דומיננטי יותר – בריכוז גבוה יותר וניחוח חזק יותר שיורגש גם בסוף היום.

התאמת בושם לאישה בהתאם לסוג העור

סוג העור משחק גם הוא תפקיד חשוב למדי בהליך בחירת בושם לאישה, זאת כיוון שהוא קובע את אופן ספיגת הבושם בעור ושחרורו ממנו. עבור נשים בהירות עור, למשל, רצוי לבחור סוגי בושם מתקתקים יותר, בעוד שעבור נשים כהות עור – רצוי שיבחרו בבושם קליל ואוורירי יותר; זאת כיוון שבעוד שעור בהיר יכול לקלוט ריכוז גדול יותר של בושם, הרי שעור שחום יכול לספוג פחות, וכך מספיקה עבורו כמות קטנה בלבד של הבושם.

התאמת בשמים לאישה – אז איך מסכמים?

ברור לכולנו שלא מדובר בנושא המצריך ידע מדעי או תואר אקדמי כלשהו – אלא רק ידע כללי והבנה מספקת בעולם הבשמים, ואולי גם בנשים. קניית בושם אין דינה כקניית לחם וחלב במכולת – יש לתת את הדעת בנושא לפני שמבצעים את הקניה, שאחרת – חבל על הכסף, או שהאישה המאושרת תאלץ לשוב לחנות עם פתק ההחלפה ולבקש להחליף את המוצר לכזה שהיא מעדיפה. אם אינכם בטוחים כיצד לקנות לאישה שלכם (או לאחותכם, או לשותפתכם לעסק, או לכל אישה אחרת) בושם שהיא תאהב – כדאי שתבצעו מחקר מקדים באינטרנט.