הכלב סובל מקרציות? אל תזניחו!

 

אחת מהתופעות המוכרות יותר בגידול כלבים היא כאשר זה סובל מקרציות. קרציות הן מזיקים לא נעימים שמלבד חוסר השקט שהן גורמות לכלב עשויות גם להזיק לו לבריאות וגם להציק לנו כבני אדם ולכן אינן רצויות לא על חיית המחמד שלנו ולא בבית שלנו בכלל. במידה ואתם מזהים סימנים לכך שלכלב שלכם עשוי להיות קרציות בדקו אותו באופן מידי וטפלו בנושא מבלי לחכות.

איך מגיעות הקרציות לכלב שלנו?

הקרציות חיות בדרך כלל בטבע ועשויות להגיע אל הכלבים מעשבים, צמחים ואפילו מהעצים הסמוכים. במהלך טיול עם הכלב בחוץ יש אינספור מקורות שאליהן הוא נחשף שהקרציות עשויות לקפץ אליו, להתחבא בתוך הפרווה שלו עד שהן מוצאות מקום מועדף לביצוע הנשיכה ומציצת הדם. קרציות יכולות להגיע גם מבעלי חיים אחרים שפחות מטופלים וייתכן וסובלים מקרציות המחפשות מארח חדש.

למה הן עשויות לגרום?

קודם כל אלה גורמות לאי נוחות ואי נעימות אצל הכלב שלכם. הן גורמות לו להתגרד, לסבול מכאבים וכל נשיכה שלהן כואבת ולא נעימה. כמו כן לאף אחד זה לא נעים שיהיה עליו מזיקים שמוצצים ממנו דם. מלבד כל זה אלה יכולות לגרום להיווצרות של מחלות שונות כמו קדחת קרציות, זיהומים שונים ועוד. בקיצור – ברגע שאתם רואים קרציה על הכלב שלכם חשוב לטפל באופן מידי. עם זאת, חשוב לדעת כיצד להסיר את הקרצייה בצורה נכונה.

כיצד להסיר את הקרצייה בצורה נכונה?

ברגע שמצאתם קרציה על הכלב שלכם אתם בוודאי רוצים להסיר אותה ולא לחכות יותר מדי שהיא תגדל עוד, תגרום לנזקים או תתרבה. אבל גם כדי להסיר אותה צריך לדעת איך לעשות זאת. בהחלט מומלץ לצפות בסרטון הדרכה ביוטיוב כיצד להסיר קרציה בצורה נכונה. בגדול אתם צריכים למשוך אותה לאט ובזהירות תוך אחיזה בראש הקרצייה. אתם רוצים להימנע ממעיכה שלה או פציעה של כלי הדם של הכלב שלכם בעקבות שליפה שלה.

 

טיפול מונע נגד קרציות:

  • תחזוקת הגינה: במידה ויש לכם בית קרקע עם גינה כדאי לדאוג היטב לגינה החל מגיזום הדשא, דרך איסוף עלים יבשים ועד להסרת עשבים. שמירה על גינה נקייה ומסודרת תסייע בהפחתת ההמצאות של הקרציות בסביבתכם.

  • תחזוקת הבית: שמירה על בית נקי וניקיון לעתים קרובות יעזור לשמור מפני קרציות. חשוב לנקות גם את אזור הרביצה והמנוחה של הכלב שלכם, הספות וכו'. אלו אזורים מועדפים על ידי הקרציות להתרבות והטלת ביצים.

  • לשמור על הכלב: לספר אותו כמו שצריך, לקלח אותו בהתאם להמלצות הווטרינר וכמובן לתת לכלב טבליות לטיפול מונע.

מה קורה במקרה שהכלב כבר עם קרציות?

מקלחת טובה יכולה לעזור להרחיק חלק מהקרציות. כמובן שיש לבדוק ידנית את הכלב ובין שערות הפרווה שלו למציאת קרציות. יהיה לכם קשה למצוא את אלה הקטנות ולכן כדאי להיעזר גם בתכשירים שונים כמו תרסיס נגד קרציות, שמפו מיוחד נגד קרציות או כאמור טבליות מיוחדות שתוכלו לרכוש אצל הווטרינר שלכם.