מה כדאי לדעת לפני שרוכשים סוללת גיבוי לטלפון

 

סוללת גיבוי היא אחד הגאדג'טים השימושיים ביותר כיום. בכל פעם שאתם מבחינים בטלפון שלכם או בטאבלט או בנינטנדו סוויץ' שלכם כשהם עומדים למות, זה הרגע שבו עליכם לשלוף את סוללת הגיבוי, והיא תתחיל לטעון אותם מייד. עם זאת, קניית סוללת גיבוי אינה כה פשוטה כפי שהיא נראית. אם רכשתם אחת כזו ואתם לא מרוצים ממנה, קרוב לוודאי שפספסתם כמה גורמים מכריעים. אז הנה כמה טיפים שיכולים לסייע לכם.

כמה פעמים אפשר לטעון באמצעות סוללת הגיבוי

לא פעם כשתלכו לרכוש סוללה יאמרו לכם שהיא מתאימה לגיבוי של שני מחזורי סוללה עד אשר תצטרכו לטעון אותה מחדש. האומנם? שימו לב! ההספק של הסמארטפונים שונה מזה של סוללת הגיבוי, מה שאומר שיהיה שינוי במחזורי הטעינה שלה.

וזה אינו סוף הסיפור. תצטרכו לקחת אלמנטים אחרים בחשבון, כגון אובדן חום, עמידות והידרדרות של המוצר לאורך זמן, בין היתר

כמה זמן היא מחזיקה מעמד מבחינת חיי מדף

כיצד טעינה וטעינה מחדש עובדת? ובתכל'ס כמה זמן יכולה לטעון סוללת גיבוי? ובכן, קצת קשה לומר את כמות הזמן המדוייקת, אבל דבר אחד בטוח - זה לא לנצח. במקרה הטוב, היא תחזיק בין 3-6 חודשים, וגם זה כשהיא מאוד איכותית. למרבה הצער, הזמן יכול להתפרש על תקופה של בקושי חודש כשמדובר בסוללות מאיכות נמוכה. מספר גורמים משפיעים על יכולת הטעינה של סוללת הגיבוי. לדוגמה, אם אינכם טוענים אותה באופן קבוע או אם אתם משאירים אותה במקום בו תנודת הטמפרטורה מתרחשת לעיתים קרובות.

לכמה זמן מקבלים אחריות על סוללת הגיבוי

בנוסף כדאי לקחת בחשבון לכמה זמן מקבלים אחריות על סוללת הגיבוי. כמו כן, כדאי לכם לבדוק את המשוב בכל הנוגע לשירות הלקוחות של אותה חברה. החלק הטוב ביותר הוא שזו אינה אמורה להיות משימה קשה. כל שעליכם לעשות הוא לחפש אחר ביקורות באתרים כמו אמזון המתייחסות לשירות הלקוחות של המוצר. ככלות הכל לא הייתם רוצים לקנות סוללת גיבוי עם אחריות לשלוש שנים ולגלות שמדובר במצג שווא.

 

האם יש לה מחוון כוח

מחוון כוח הוא בדרך כלל תכונה שנוטים להתעלם ממנה. אבל מסתבר שזו אחת התכונות החשובות ביותר. לפעמים משתמשים מאבדים את המעקב אחר סוללת הגיבוי שלהם, ואם הם אינם מקפידים על טעינה שוטפת ושמירה על מחזורי הטעינה, הם מהר מאוד מגלים כי סוללת הגיבוי שלהם מתה בדיוק כשהם ממש זקוקים לה.

לכן התכונה הקטנה הזו, שבדרך כלל מופיעה בצורת נורות LED קטנטנות, מאפשרת לכם לדעת כמה אנרגיה שמורה במוצר. בכל מכשיר הדרך להפעיל את נורות החיווי הללו היא שונה, אבל תהיה אשר תהיה צורת ההפעלה, ודאו שהמוצר שאתם קונים מגיע עם מחווני LED שימושיים אלה.

 

כמה זמן לוקח לה להטעין

זה יכול להיות ממש מדכא אם נסעתם לאן שהוא וגיליתם שלסוללת הגיבוי שלקחתם איתכם לוקח לנצח להטעין. זה יכול להפוך לסיוט כשמדובר בטיסות ארוכות, ואפילו עוד יותר נורא כשמדובר במקום בו אין לכם אפשרות להטעין את הטלפון שלכם או כל מכשיר חשמלי אחר בצורה טובה.  

סוללה בעלת קיבולת הגונה צריכה להיטען במשך 6-7 שעות כדי לחדש את הטעינה שלה. לכן הדבר הטוב ביותר לעשות הוא לחפש מכשירים המציעים קלט טעינה מהירה גם לטעינת הכוח.

 

האם היא תומכת בטעינה מהירה

האם הטלפון שלכם תומך בטעינה מהירה? במידה וכן למה שתסתפקו בסוללת שנטענת במהירות פחותה יותר?